Nevinnosť

O filme

Cesta z vrcholu na absolútne dno môže byť veľmi krátka. Uznávaný lekár, milovaný otec a manžel čelí obvineniu z ťažkého sexuálneho zločinu. Zo dňa na deň vymenil dobrú adresu za väzenskú celu, odkiaľ sa nevina dokazuje veľmi ťažko, najmä keď protistrane pomáha človek motivovaný osobnou pomstou. Pravda vraj nakoniec zvíťazí nad klamstvom, ale niektoré víťazstvá majú príliš trpkú príchuť. Niekedy je to totiž len predohra omnoho ťažšieho zápasu, najmä keď sa za cenu záchrany obetuje tajomstvo, ktoré malo ostať navždy skryté.
Tajomstvá bývajú totiž mnohokrát nebezpečnejšie ako pravda.
„Náš film rozpráva o láske, o jej najrôznejších podobách. Motivuje jednanie všetkých našich postáv. Je tu láska rodičovská, láska dieťaťa k rodičom, láska manželská, priateľská, urazená, alebo zradená, láska nerovná či posadnutá, láska vymyslená, oklamaná, zakázaná, láska mimo zákon a láska človeka k človeku“ hovorí o svojom novom projekte režisér Ján Hřebejk.
„V tomto filme sa znova vracia téma rodiny, čo je stále naša téma, ktorú spracovávame v rôznych podobách a žánroch, od muzikálu cez nostalgickú komédiu, či ironickú drámu. Aj „Nevinnosť“ je vlastne rodinný portrét. Keď to poviem banálne, tak je to film o láske, ale o láske ktorá je hraničná, nebezpečná a požierajúca“ dodáva scenárista Peter Jarchovský.
Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch umožnil režisér Ján Hřebejk aj tento krát jednej hereckej legende po mnohých rokoch návrat na filmové plátno. Luděk Munzar sa po dvadsiatich piatich rokoch vracia do kín ako hlava rozvetveného rodinného klanu.
Ostatok hereckého obsadenia tvorí mix neopozeraných tvári a skúsených hercov na čele s éterickou Annou Geislerovou či Ondrejom Vetchým v kontroverznej postave.

Réžia:Ján Hřebejk
Scenár:Peter Jarchovský
Kamera:Martin Šácha
Hudba:Vladivojna La Chia
Strih:Vladimír Barák
Kostýmy:Katarína Bieliková
Architekt:Milan Býček
Producenti:Rudolf Bierman, Tomáš Hoffman
Hrajú:Ondrej Vetchý, Aňa Geislerová, Luděk Munzar, Hynek Čermák, Zita Morávková, Alena Mihulová, Anna Linhartová

Vložte si trailer filmu Nevinnosť do vašej stránky

O nás

GARFIELD FILM ako nezávislá slovenská filmová distribučná spoločnosť za svojho krátkeho pôsobenia uviedla do slovenských kín niekoľko filmov, ktoré siahli na titul najúspešnejších filmov vo svojom žánri alebo sa stretli s mimoriadnym zahraničným ohlasom a festivalovými cenami.

Taková normálni rodinka, Nestyda, Jánošík, Ženy v pokušení, Román pro muže, Cigán, Odcházení, Kawasakiho ruže, Nevinnosť, Revival.
V roku 2014 sa spoločnosti GARFIELD FILM podarilo priniesť do slovenských kín pokračovanie kultového českého filmu Dědictví aneb kurvaseneříka.
Naďalej GARFIELD FILM pokračuje v uvádzaní nových filmov.

Kontakt

GARFIELD FILM, s. r. o.
IČO: 45240540
IČ DPH: SK2022916731

E-mail:
garfieldfilm@garfieldfilm.sk