Svätá štvorka

O filme

Dva zdanlivo obyčajné manželské páry stredného veku, Máriu s Vítkom a Ditu s Ondrom, spája viac než len celoživotné priateľstvo, dvojdom v malom meste a dospievajúce deti rovnakého veku: totiž láska - taký je základný sujet pôvodnej romantickej komédie Michala Viewegha.

Ondra aj Vítek, ktorí sú kolegami v zamestnaní, majú svoje ženy úprimne radi, ale zároveň obaja skryto túžia po manželke toho druhého. Akonáhle konečne nájdu odvahu si to priznať - a keď navyše vyjde najavo, že aj obe ženy sú na tom so svojimi citmi a túžbami podobne - je len otázkou času, kedy rokmi potlačovaná vášeň prepukne naplno ...

Zo začiatku sa síce zdá, že v každodennom kolotoči pracovných a rodinných starostí nie je na spoločné erotické „hrátky“ žiadne miesto, ale keď sa vďaka šťastnej náhode štvorica ocitne na takmer opustenom ostrove v Karibiku, nikto z nich už nedokáže odolať pokušeniu - dokonca ani veriaca Mária, pre ktorú ona "zakázaná láska" očividne predstavuje bolestivú osobnú dilemu.
Po návrate z exotického raja musia oba páry čeliť nielen malomeštiackym predsudkom a tichému zdeseniu Ondrových rodičov, ale aj mladíckemu nekompromisnému pohoršeniu Máriinej najmladšej dcéry.

Odolá tento splnený sen miliónov manželských dvojíc nástrahám nepochopenia a ľudskej malosti?

Uvidíme. Pre tých, ktorí sú schopní vidieť svet inak než čiernobielo, bez dogiem a predsudkov, bude Svätá štvorka filmom plným pozitívnej energie - a krehkej nádeje.

Réžia:Jan Hřebejk
Scenár:Michal Viewegh
Kamera:Martin Šácha
Hudba:Eggnoise
Strih:Vladimír Barák
Kostýmy:Katarína Štrbová Bieliková
Architekt:Milan Býček
Producenti:IN Film Praha - Rudolf Biermann
Hrajú:Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Marika Prochádzková, Viktorie Čermáková, Jenovéfa Boková, Václav Marhold, Valerie Šámalová, Gregor Bauer, Jana Gýrová, Luděk Munzar

Vložte si trailer filmu Svätá štvorka do vašej stránky

O nás

GARFIELD FILM ako nezávislá slovenská filmová distribučná spoločnosť za svojho krátkeho pôsobenia uviedla do slovenských kín niekoľko filmov, ktoré siahli na titul najúspešnejších filmov vo svojom žánri alebo sa stretli s mimoriadnym zahraničným ohlasom a festivalovými cenami.

Taková normálni rodinka, Nestyda, Jánošík, Ženy v pokušení, Román pro muže, Cigán, Odcházení, Kawasakiho ruže, Nevinnosť, Revival.
V roku 2014 sa spoločnosti GARFIELD FILM podarilo priniesť do slovenských kín pokračovanie kultového českého filmu Dědictví aneb kurvaseneříka.
Naďalej GARFIELD FILM pokračuje v uvádzaní nových filmov.

Kontakt

GARFIELD FILM, s. r. o.
IČO: 45240540
IČ DPH: SK2022916731

E-mail:
garfieldfilm@garfieldfilm.sk