Mariana Csengel Solčanská nakrúca rozprávku Zakliata jaskyňa

Bratislava 14. 4. 2021 - Najúspešnejšia slovenská filmová režisérka Mariana Csengel Solčanská (Únos, Sviňa) nezaháľa ani v týchto pre kultúru ťažkých časoch a momentálne sa nachádza uprostred nakrúcania novej slovensko-českej veľkovýpravnej rozprávky Zakliata jaskyňa. Snímka vzniká v koprodukcii s RTVS, do kín príde v roku 2022.

Mariana Csengel Solčanská nakrúca rozprávku Zakliata jaskyňa

“Po dvoch politických thrilleroch si nakrúcanie výpravnej kostýmovej rozprávky naozaj užívam. Nakrúcať rozprávku je asi pre každého režiséra výsadou a odmenou. Každý umelec by mal časť svojej tvorby venovať deťom. Rozprávka sa stáva súčasťou rodinných sviatkov a Vianoc a tvorí dôležitú súčasť detského sveta,” hovorí režisérka Mariana Csengel Solčanská, ktorá je už tradične aj autorkou pôvodného scenára.

Nakrúcanie je naplánované na 32 filmovacích dní v rozličných ročných obdobiach. Zimná časť sa odohrávala v obľúbených filmárskych destináciách - v Terchovej, v okolí Súľovských vrchov a v skanzene vo Vychylovke, ako aj v romantických priestoroch zámku Pernštejn v Juhomoravskom kraji susedných Čiech. “Máme za sebou približne tretinu nakrúcania, začali sme ešte v treskúcej zime, pretože sme v obrazoch potrebovali sneh. Aktuálne pokračujeme v prípravách na jarné nakrúcanie na Slovensku aj v Čechách,” prezradila režisérka. Ani tento film sa nezaobíde bez jej „dvorného“ herca Marka Igondu. Okrem neho si vo filme zahrajú aj Táňa Pauhofová, Martina Zábranská, Petra Dubayová, Lukáš Pelč, Tomáš Palonder, Ondřej Kraus, Dominick Benedikt, Karel Dobrý či známy srbský herec Predrag Bjelac.

“Nakrúcať filmy v dnešnej dobe, kedy nevieme presne odhadnúť pokračovanie pandémie a to, kedy sa opäť otvoria kiná, je do istej miery riziko. My ale veríme, že v roku 2022, kedy plánujeme Zakliatu jaskyňu distribuovať, sa náš život vráti do normálu. A že všetci si budeme môcť opäť užívať kultúru, a teda aj filmy v kinách,” uviedla distribútorka filmu Denisa Biermannová zo spoločnosti GarfieldFilm. Do plánovanej premiéry má však filmový štáb na ZAKLIATA JASKYŇA – TLAČOVÁ SPRÁVA čele s Marianou Csengel Solčanskou ešte pred sebou dlhú cestu - dokončiť nakrúcanie, následný strih materiálu a celkovú postprodukciu.

Rozprávka Zakliata jaskyňa vzniká v produkcii spoločností ATTACK FILM a Flamesite. Koproducentom je Rozhlas a televízia Slovenska a spoločnosť FilmWorx Studios. Hlavným partnerom je televízia Nova. Vývoj a výrobu finančne podporil Audiovizuálny fond.

Fotografie z nakrúcania si môžete stiahnuť na tomto linku: https://we.tl/t-k1vf93xCdB

Autori fotografií: Barbora Jančárová a Vojtech Resler - © Attack Film/Flamesite
Distribútor SR: Garfield Film, http://www.garfieldfilm.sk
Kontakt pre médiá: Perla Žinčíková, 0908 129 040,

Kontakt

GARFIELD FILM, s. r. o.
IČO: 45240540
IČ DPH: SK2022916731

E-mail:
garfieldfilm@garfieldfilm.sk