Anjeli

Už ste ich videli?

O filme

Námět “ANDĚLÉ” navazuje na příběhy Michala Viewegha, kterým se dostalo díky jejich specificky českému pojetí humoru tak vřelého přijetí, především soustředěním na běžné životy obyčejných lidí. Je zasazen do pražských Nuslí, s tím, že tentokrát není tématem pouze život a jeho drobné tragikomické humoresky. S úsměvným nadhledem se zaměřuje na několik rodinných osudů – mladá vdova – lékařka, kuchařka ve školní jídelně a její syn, učitel v autoškole a jeho manželka učitelka českého jazyka a jejich nejbližší okolí.

Našimi hrdinami sú ľudia, ktorí si život nechávajú prekĺznuť medzi prsty. Nemali by. Pre niektorých z nich to totiž dnes večer skončí. A preto sa v ich blízkosti objavili anjeli. Ich podoba a názory vás pravdepodobne zaskočia. Ono je to vzájomné. Ľudskému oku neviditeľní strážcovia našich osudov bývajú zasa pre zmenu prekvapení prekážkami, ktoré sebe a im dobrovoľne staviame do cesty. Podľa mimoriadneho románu Michala Viewegha Andělé všedního dne nakrútila režisérka Alice Nellis originálny príbeh, v ktorom pomyselné anjelské perute nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský.

Títo štyria sa snažia previesť svojich ľudských zverencov ich najťažším dňom. Učiteľ autoškoly Karel (Bolek Polívka) sa sužuje v citovo prázdnom manželstve s Máriou (Zuzana Bydžovská), ktoré si kompenzuje snami o svojej študentke Ester (Klára Melíšková). Tá však práve pochovala manžela a zatiaľ nie je pripravená na nové vzťahové dobrodružstvo. Zdeněk (Václav Neužil) sa chce dnes večer zabiť, pretože mu jeho kamarát Filip (Ondřej Sokol) prebral ženu. Tažko to nenesie len on, ale i jeho ezotericky založená matka (Zuzana Kronerová). Tento zložitý vzťahový prepletenec rozotne osud už za pár hodin. Aj keď anjeli majú byť nestrannými pozorovateľmi, nedá im to, aby sa aspoň čiastočne nepokúsili situáciu zachrániť.

Alica Nellis väčšinou nakrúca filmy podľa vlastných scenárov, teraz však siahla po predlohe Michala Viewegha. „Zaujalo mě téma té knihy. Zjednodušeně řečeno, člověk neví dne ani hodiny a každý den může být poslední. Teoreticky to sice víme, ale prakticky tak většinou nežijeme. A čas od času mi přijde dobré si tohle připomenout,“ hovorí režisérka.

Anjeli našeho príbehu nie sú nadprirodzené bytosti, zastupujú kladný postoj k životu, zmysel pre humor, súcit a pochopenie.

Scenár:Alice Nellis, Michal Viewegh
Kamera:Matěj Cibulka
Hudba:Michal Novinski
Hrajú:Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Vladimír Javorský, Eliška Křenková, Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská, Václav Neužil, Ondřej Sokol, Klára Melíšková, Zuzana Kronerová

Vložte si trailer filmu Anjeli do vašej stránky

O nás

GARFIELD FILM s.r.o. pracuje v oblasti filmovej distribúcie na slovenskom trhu od roku 2007. V priebehu svojej existencie svoju činnosť orientuje predovšetkým na marketingovú a distribučnú stratégiu slovenských a českých filmov a na európsky film.

Za svojho pôsobenia uviedla do slovenských kín 21 hraných filmov. Niekoľké z nich siahli na titul najúspešnejších filmov vo svojom žánri alebo sa stretli s mimoriadnym zahraničným ohlasom a festivalovými cenami.
Taková normálni rodinka, Nestyda, Jánošík. Pravdivá história, Ženy v pokušení, Román pro muže, Cigán, Odcházení, Kawasakiho ruže, Nevinnosť, Revival, Masaryk.

Vynikajúci výsledok sa v roku 2011 podaril v distribúcii s filmom Martina Šulíka - Cigán - filmom o našich Rómoch.
V roku 2014 spoločnosť GARFIELD FILM priniesla do slovenských kín pokračovanie kultového českého filmu Dědictví aneb kurvaseneříka s úspešnou diváckou návštevnosťou.
Niekoľkorát sa spoločnosti GARFIELD FILM podarilo výrazne sa podpísať na vysokom podiely českých a slovenských filmov na celkovej návštevnosti v SR. (Jánošík. Pravdívá história, Cigán, Nestyda, Dědictví aneb kurvaseneříka).

V roku 2011 udelil Klub filmových novinárov SSN distribučnej spoločnosti GARFIELD FILM cenu za uvedenie najlepšieho zahraničného filmu v slovenských kinách v roku 2010. Išlo o film Kawasakiho ruže v réžii Jana Hřebejka.

Naďalej GARFIELD FILM pokračuje v uvádzaní nových filmov. Pripravuje distribúciu nového filmu režiséra Júliusa Ševčíka SKLENĚNÝ POKOJ ale aj k novému filmu Martina Šulíka.

Kontakt

GARFIELD FILM, s. r. o.
IČO: 45240540
IČ DPH: SK2022916731

E-mail:
garfieldfilm@garfieldfilm.sk